Sıkça Sorulan Sorular

Halımı neden temizletmem gerekir?

Dış mekandan gelen tozlar, kir kalıntıları, yiyecek, içecek döküntüleri, bakteriler, uçucu organik bileşikler ve başka birçok kirletici madde zamanla halınızın liflerine işlemektedir.
Kısaca, halının yıkanması bir lavabo gibi işlev görmektedir. Yukarıda belirtilen kirletici maddelerin tamamını toplar ve filtre etmektedir.
Bu, toplama ve filtre etme işlemi nefes aldığınız havayı temizler ve daha sağlıklı bir ortam oluşmasını sağlamaktadır.

Siparişlerim Ne Kadar Zamanda Teslim Alınır Ve Teslim Edilir?

Online olarak 7/24 www.ozdalogluhaliyikama.com adresimizden ve hafta içi 21:30’a kadar 0216 499 86 66 nolu müşteri hizmetlerimizden siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.Hafta içi 21:30’a kadar oluşturduğunuz siparişleriniz 5 saat içinde kapınızdan alınır 3 iş günü içinde kapınıza teslim edilir.21:30’dan sonra oluşturduğunuz siparişleriniz için ürünleriniz bir sonraki gün 5 saat içinde kapınızdan alınır.

Ürünlerimi Ev Adresi Veya İş Adresinden Verebilir miyim?

Evet. Dilediğiniz adresten siparişlerinizi verebilirsiniz. Ancak ürünlerin teslimatı, siparişi verdiğiniz adrese yapılacaktır. Ev adresinden verilen ürünler iş adresine, iş adresinden verilen ürünler ev adresine teslim edilemez.

İndirimli Fiyatlardan Yararlanmak İçin Ön Ödeme Yapmam Gerekir mi?

Hayır. Hiçbir ön ödeme yapmanız gerekmemektedir. Örneğin 30 TL’lik sipariş oluşturdunuz 30 TL ödeme yaparsınız. Ödemelerinizi ister kredi kartınız ile isterseniz kapıda nakit olarak yapabilirsiniz.

Halımı ne sıklıkta yıkama işlemi yaptırmam gerekir?

Halı yıkama sıklığı, ev, iş sakinlerinin sayısına ve kullanım düzeyine bağlı olarak mekandan mekana farklılık gösterecektir. Fazla kullanılan odalarda 3-6 ayda bir, daha seyrek kullanılan odalarda ise 9-12 ayda bir temizletmeniz gerekir. Eğer çocuğunuz veya ev hayvanınız varsa, bütün ev halılarını en az yılda 2 defa komple temizletmeniz gerekmektedir.

Halı üzerine yanlışlıkla sıvı döküldü, kurumasını nasıl hızlandırabilirim?

Halının kuruması; bulunduğunuz mekanın nemine, sıcaklığına ve elyafın yoğunluğuna bağlıdır. Kuruma sürecini hızlandırmak için, fanlardan yararlanabilir, pencereleri 5-6 santim açık bırakabilir, ısıtıcıyı açabilir (70-72 derece) ve daha sıcak havalarda klimayı açık bırakabilirsiniz.
Nemli halıdan sert zemine geçerken özellikle dikkat edin. Sert zeminler kaygan olacaktır. Tamamen kuruyuncaya kadar halı üzerinde mümkün olduğu kadar az gezinilmesi sağlamaya çalışınız. Kuruma sürecinde varsa ev hayvanlarını halı üzerinde gezdirmemeye gayret gösteriniz.

Halım eski, değiştirmem mi gerekiyor?

Günümüzde halının değiştirilmesi oldukça maliyetli olduğu için, en iyisi kullanılan halı, kilim gibi eşyaları öncelikle bizler gibi profesyonel halı temizleme firmasına temizletmektir. Bu, daha az maliyetlidir ve farklılık yaratabilir.

Halıları toplarken nelere dikkat etmeliyim?

Temizlenecek olan alanlardaki kırılabilecek eşyaları güvenli bir yere taşımanız gerekmektedir. Masalardaki resimler, lambalar, hatıra eşyaları vs. kaldırılmalıdır. Halılar, sarılıp rulo hale getirilirken halının üst yüzeyi iç kısımda kalmalıdır.

Halı yıkama işleminden sonra halılar çabuk kirlenir mi?

Bazı ev sahipleri, halı temizleme işleminden sonra halının daha çabuk kirleneceği konusunda kaygı duyduklarını ifade etmişlerdir. Bu kaygı, birçok temizleme şirketinin temizlik işlemini uygun olmayan şekilde gerçekleştirmesinden kaynaklanmaktadır. Bu şirketlerin çoğu, masraftan kaçmak ve zamandan tasarruf etmek için en ucuz temizlik sıvılarını kullanmakta, çalışanlarına doğru dürüst eğitim vermemekte ve deterjan kalıntısını gidermek için ayrı bir durulama işlemi gerçekleştirmemektedir. Eğer halı yıkama ve halı bakımı bilinçli bir şekilde yapılmaz ve halıda deterjan bırakılırsa, yeniden kirlenme süreci hızlanacaktır.

Ağır mobilyalardan ve keskin cisimlerden kaynaklanan çukur izleri giderilebilir mi?

Bu tarz çukurlaşmaların ortadan kaldırılması için garanti verilememektedir. Bu duruma ısı, nem ve halıların belli araçlarla elle temizlenmesi ile katkıda bulunabilir. Halı yıkama işlemi sorunun çözümüne katkı sağlayabilmektedir, yine de halının eski haline dönmesi zaman alabilir. Ciddi durumlarda böyle hasarlar kalıcı olabilmektedir.

Halıların temizlenmesi sağlık ve alerji konularında faydalı olur mu?

Kesinlikle Evet; halınızı, döşemelerinizi düzenli ve bilinçli temizletmeniz birçok alerji yapıcı maddeleri ve diğer kirleticileri ortadan kaldıracak ve daha iyi nefes almanızı sağlayacaktır. Uygun şekilde temizlenmeyen ve bakımı yapılmayan halılar ve kumaşlar bina içinde ve ev ortamında çeşitli sağlık sorunları yaratma potansiyeline sahiplerdir.

× WhatsApp Destek Hattı